مدیركل ارتباطات سمنان:

۵۰ روستای استان سمنان به شبكه فیبر نوری متصل می شوند

۵۰ روستای استان سمنان به شبكه فیبر نوری متصل می شوند

به گزارش پارسی كاو مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با اشاره به اجرای ۲۷۰ كیلومتر پروژه فیبر نوری اظهار داشت: با اجرای این پروژه ۵۰ روستای استان به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.سید یاسر حسن پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای پروژه ۲۷۰ كیلومتر فیبر نوری در استان سمنان تصریح كرد: این پروژه در دو فاز مجزا اجرایی می شود كه در این راستا ۵۰ روستا به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.
وی بابیان اینكه فاز اول پروژه ایجاد فیبر نوری به طول ۱۰۰ كیلومتر در حال اجرا می باشد، اضافه كرد: توسعه ارتباطات روستایی مهم ترین هدفی است كه در اجرای این پروژه دنبال می شود.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با اشاره به اینكه فاز اول پروژه تار (توسعه ارتباطات روستایی) در روستاهای شهرستان های مهدیشهر و سرخه اجرایی می شود، تصریح كرد: در فاز نخست پروژه تار، ۲۰ آنتن «بی تی اس»، دو مركز مخابراتی و ۲۰ روستا در راه شهمیرزاد – چاشم - كمرود از توابع شهرستان مهدی شهر و قسمتی از سایت های سمت روستای افتر شهرستان سرخه، به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.
حسن پور با تاكید بر اینكه در فاز دوم پروژه تار هم اجرای ۱۷۰ كیلومتر فیبر نوری به روستاهای استان سمنان از محل اعتبارات طرح «یو اس او» به تصویب رسیده است، بیان نمود: بزودی آغاز عملیات اجرایی فاز دوم هم به پیمانكار پروژه ابلاغ خواهد گردید.
وی بابیان اینكه درمجموع تعداد ۳۰ روستا در فاز دوم این پروژه به شبكه فیبر نوری متصل می شود، تصریح كرد: پنج مركز مخابراتی و ۲۵ آنتن «بی تی اس» هم در جهت اجرای این طرح به شبكه فیبر نوری متصل می شوند.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان ابراز كرد: در فاز دوم پروژه ۱۸.۵ كیلومتر فیبر نوری در شهرستان مهدی شهر، ۵۴ كیلومتر در شهرستان گرمسار، ۰.۵ كیلومتر در شهرستان سمنان، ۸.۱ كیلومتر در دامغان و ۸۸ كیلومتر در میامی اجرا خواهد شد.

1399/01/15
21:23:52
5.0 / 5
3558
تگهای خبر: ارتباطات , سایت , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ParsiKav