تصمیم جدید دولت آمریكا؛

ممنوعیت تخصیص بودجه در آمریكا برای خرید از هواوی و زد تی ای

ممنوعیت تخصیص بودجه در آمریكا برای خرید از هواوی و زد تی ای

به گزارش پارسی كاو بر مبنای تصمیم جدید دولت آمریكا، تمامی شركت ها در خاك این كشور به صورت رسمی از مصرف بودجه فدرال برای خرید تجهیزات از شركت های هواوی و زد تی ای منع شدند.به گزارش پارسی كاو به نقل از زد دی نت، كاخ سفید كه نگران سلطه چین بر بازار فناوری نسل پنجم و كاهش درآمدهای خود از این محل است، شركت های چینی عرضه دهنده خدمات مخابراتی را تهدید امنیتی اعلام نموده و تمامی شركای تجاری خویش را به عدم همكاری با این شركت ها دعوت كرده است.
بر اساس قانون جدیدی كه در ۱۴ مارس به امضای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا رسیده هیچ شركتی در داخل این كشور حق ندارد بودجه فدرال را صرف خرید تجهیزاتی از زد تی ای و هواوی كند. این دو شركت از نوامبر گذشته بعنوان تهدید امنیتی اعلام شده بودند.
قانون جدید چالشی برای عرضه خدمات مخابراتی به خصوص در مناطق دورافتاده و روستایی آمریكاست. چونكه مقرون به صرفه نبودن فعالیت در این مناطق برای شركت های مخابراتی آمریكا سبب استفاده گسترده از خدمات هواوی و زد تی ای شده است.
بر اساس همین قانون بودجه ای یك میلیارد دلاری در اختیار عرضه دهندگان خدمات مخابراتی در نقاط دورافتاده و روستایی قرار می گیرد تا آنها تجهیزات شركت های دیگر را جایگزین تجهیزات هواوی و زد تی ای كنند. كمیسیون فدرال ارتباطات آمریكا در حال تهیه یك لیست جامع از این شركت هاست.

1399/01/04
15:48:35
5.0 / 5
3600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ParsiKav