كیت های آزمایش خانگی كروناویروس در راه بازار

كیت های آزمایش خانگی كروناویروس در راه بازار

پارسی كاو: دو استارتاپ آمریكایی حوزه سلامت اهتمام دارند تا به زودی كیت های آزمایش خانگی كروناویروس را به بازار عرضه كنند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، كوشش برای ارائه كیت های خانگی آزمایش كروناویروس، به سرعت در حال افزایش می باشد و شركت ها و گروه های پژوهشی بسیاری اهتمام دارند تا كیت های جدیدی برای آزمایش خانگی این ویروس عرضه كنند. در این راستا، دو استارتاپ حوزه سلامت نیز تلاش می كنند تا محصولات خودرا به بازار و خانه ها بیاورند.
دو استارتاپ موسوم به "كربن هلث" (Carbon Health) و "نركس" (Nurx)، رویكرد یكسانی دراین زمینه دارند. آنها سخت افزاری را برای جمع آوری نمونه ها ارائه می دهند كه در آن از سواب بینی استفاده می شود و به مردم كمك می نماید تا نمونه های مخاط خودرا در خانه جمع آوری كنند. نمونه های جمع آوری شده، در بسته بندی ایمن به آزمایشگاه های مورد تایید "سازمان غذا و دارو" (FDA) ارسال می شوند تا مورد بررسی قرار بگیرند.
این آزمایش ها، با روش مبتنی بر "واكنش زنجیره ای پلیمراز" (PCR) انجام می شوند كه حضور ژنتیكی كروناویروس را در بدن بیمار مورد بررسی قرار می دهد. میزان دقت این آزمایش ها، بسیار بالا است و عملكرد خودرا به صورت كنترل شده و حرفه ای انجام می دهد.
كیت های خانگی، فناوری نسبتا جدیدی در بازار هستند و امكان دارد كه با اشتباهاتی همراه باشند، اما هر دو استارتاپ به مشورت با پزشكان حرفه ای می پردازند تا بتوانند جمع آوری كامل نمونه ها و آزمایش درست را تضمین كنند.
هیچ كدام از این آزمایش ها، به صورت رایگان انجام نمی شوند. آزمایش های استارتاپ كربن هلث، ۱۶۷.۵۰ دلار و آزمایش های نركس، ۱۸۱ دلار هزینه دارد كه مشاوره، آزمایش و حمل و نقل نمونه ها را شامل می شود.
منبع:

1399/01/02
14:57:36
5.0 / 5
3736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ParsiKav