آزمایشهای جدید ثابت كرد؛

آیفون های گرانقیمت چندان هم مقاوم نیستند

آیفون های گرانقیمت چندان هم مقاوم نیستند

پارسی كاو: آزمایش های جدید نشان داده است شیشه های به كار رفته در آیفون های جدید و گرانقیمت چندان مقاوم نیستند و در صورت سقوط آزاد خرد می شوند.به گزارش پارسی كاو به نقل از دیلی میل، اپل در زمان رونمایی آیفون های XS و XS Max ادعا كرد دو موبایل جدید، قدرتمندترین شیشه به كاررفته در یك موبایل را دارند.
اما هیچ یك از این دو آیفون در برابر افتادن روی پیاده رو سیمانی مقاوم نیستند. Square Trade آزمایش های جدیدی برای بررسی قدرت این موبایل ها انجام داده است. نتایج نشان داده است شیشه هر دو موبایل گرانقیمت اپل افتادن از ارتفاع ۱.۸ متری، می شكند. البته آزمایش های SquareTrade نشان داد مدلهای جدید نسبت به نسخه های قبلی قدرتمندتر هستند.
SquareTrade یك شركت عرضه دهنده خدمات وارانتی برای دستگاه های اپل و گوشیهای هوشمند است.
در دو آیفون جدید علاوه بر نمایشگر، یك پنل شیشه ای در پشت آنها هم قرار دارد. در آزمایش افتادن آیفون ایكس اس و برخورد قسمت پشت آن با زمین، نمایشگر دستگاه خرد و در بعضی موارد حتی تكه های آن از دستگاه جدا شد. آیفون ایكس اس مكس هم به علت افتادن شكست و تكه های نمایشگر خرد شد.
پس از آن هر دو آیفون در آزمایش ۶۰ ثانیه ایTumble Testing قرار گرفتند. در این آزمایش ترك هایی در پنل های شیشه ای دستگاه ها به وجود آمد. علاوه بر آن در بعضی موارد شیشه از دستگاه جدا شد یا خراش برداشت.
در آزمایش Tumble Testing دستگاه به صورت مكرر و تصادفی پرتاب می گردد. این آزمایش قدرت دستگاه در برابر افتادن و سقوط آزاد را بررسی می كند.
در تمام این آزمایش ها خسارت وارد شده به آیفون ایكس اس بیشتر از ایكس اس مكس بود.
در همین راستا SquareTrade در بخش قدرت به آیفون ایكس اس مكس ۷۰ امتیاز داد كه نشان دهنده ریسك متوسط شكستن است.
اما امتیاز قدرت آیفون ایكس اس ۸۶ واحد است كه نشان دهنده ریسك بالای شكستن دستگاه است.

1397/07/03
14:23:58
0.0 / 5
4720
تگهای خبر: آیفون , موبایل , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav