ابررایانه آی بی ام به جنگ كرونا می رود

ابررایانه آی بی ام به جنگ كرونا می رود

پارسی كاو: ابررایانه سامیت شركت آی بی ام كه قدرتمندترین ابررایانه آمریكاست برای مقابله با ویروس مهلك كرونا به كار گرفته شده است.به گزارش پارسی كاو به نقل از زددی نت، این ابررایانه كه در آزمایشگاه ORNL وزارت انرژی آمریكا نصب شده، قبل از این برای انجام محاسبات و برنامه ریزی های پیچیده در حوزه های انرژی، مواد و متالورژی پیشرفته، سلامت انسان و هوش مصنوعی به كار گرفته شده بود.
پژوهشگران امیدوارند با استفاده از توان محاسباتی بالای این ابررایانه بتوانند شبیه سازی های مفصلی را با سرعت بالا در مورد نحوه عملكرد ویروس كرونا انجام دهند.
این شبیه سازی ها كه در حالت عادی ماه ها به طول می انجامند، با استفاده از ابررایانه سامیت در عرض یك تا دو روز انجام می شوند و مقرر است از این طریق برای شناسایی بیش از هشت هزار مؤلفه مولكولی ویروس كرونا استفاده گردد. این مؤلفه های پروتئین های حیاتی ویروس مذكور را می سازند كه نابودی آنها برای مقابله با این ویروس ضروری می باشد.
همچنین برنامه ریزی برای شبیه سازی شیمیایی فعل و انفعالات مولكول های این پروتئین ها در حال انجام می باشد و از این طریق می توان تحركات اتم ها و ذرات همه این پروتئین ها را به دقت بررسی كرد تا بتوان بر این مبنا برای تولید دارویی مؤثر بر ضد كرونا اقدام نمود.


منبع:

1398/12/21
00:11:35
5.0 / 5
3866
تگهای خبر: شركت , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav