چین چگونه به نبرد تحریم های شركت های فناوری آمریكایی رفت

چین چگونه به نبرد تحریم های شركت های فناوری آمریكایی رفت

به گزارش پارسی كاو همزمان با تلاش شركت های فناوری آمریكایی و هم كاخ سفید برای از پای درآوردن مؤسسات علمی و فناوری چینی، پكن هم برای مقابله به مثل وارد عمل شده است.به گزارش پارسی كاو به نقل از سی جی تی ان، اگر تا به امروز استفاده از سیستم عامل های ویندوز و اندروید و هم فروشگاه های آنلاینی مانند پلی استور گوگل توسط شركت های چینی تولیدكننده گوشی، كامپیوتر و غیره متداول بود، حالا آنها برای مقابله با تحریم های آمریكا به طراحی و عرضه نمونه های مشابه داخلی ویندوز و اندروید روی آورده اند.
چینی ها با بازطراحی سیستم عامل منبع باز لینوكس و طراحی فروشگاه های آنلاین مستقل برای رفع نیازهای محلی تا حد زیادی از استفاده از نرم افزارهای آمریكایی بی نیاز شده اند.
هواوی همچون شركت های پیشتاز در این حوزه است كه در ماه آگوست از تولید سیستم عامل بومی خود به نام هارمونی اطلاع داد. این سیستم عامل و نسخه های مختلف آن استفاده از لپ تاپ ها و گوشیها را در چین بدون مشكل خاصی امكان پذیر می كنند.
هواوی سیستم عامل هارمونی را یك سیستم عامل برتر و قدرتمندتر از اندروید توصیف كرده، چونكه هسته اصلی یا كرنل هارمونی بگونه ای طراحی شده كه بر اساس نیازها و شرایط سخت افزاری خاص محصولات مختلف الكترونیك قابل تغییر و سازگارشدن است.
همچنین هارمونی از قابلیت های بهتری برای مدیریت منابع سیستم برخوردار می باشد و هسته اصلی یا كرنل آن به دو بخش میكروكرنل و مونولیتیك كرنل تقسیم می شود. مونولیتیك كرنل وظیفه مدیریت كاركردهای عمومی سیستم عامل هارمونی را بر عهده دارد و میكروكرنل تنها به مدیریت كاركردهای اصلی و اساسی سیستم عامل می پردازد و نتیجه این امر كاهش احتیاج به كدنویسی و هم اجرای بهتر و روان تر سیستم عامل هارمونی است.
در این وضعیت میزان خطای سیستم عامل هارمونی هم كاسته می شود و این طراحی ثبات و امنیت بیشتری را هم برای گوشیها و تبلت ها و كامپیوتر ها به ارمغان می آورد.
هواوی همینطور در حال ایجاد تغییرات اساسی در اپلیكیشن های خود بر اساس سیستم عامل هارمونی است تا اجرای آنها بر روی پلتفورم های مختلف ثابت و سیار به آسانی ممكن شود. سیستم عامل هارمونی دارای یك كمپایلر به نام Ark هم هست كه تبدیل برنامه های اندرویدی به زبان باینری و باز طراحی آنها را جهت استفاده های متفاوت تسهیل می كند. در مجموع میزان خطا و از كار افتادن سیستم عامل هارمونی ۲۵.۷ درصد كمتر از اندروید اعلام شده است.
هواوی می خواهد از این سیستم عامل در شبكه محصولات اینترنت اشیای خود و همین طور تلویزیون ها و خیلی از لوازم خانگی هوشمند استفاده نماید.
البته باید توجه داشت كه تلاش چینی ها برای كسب استقلال از محصولات و خدمات فناورانه آمریكایی محدود به طراحی سیستم عامل های مستقل نیست و این كشور در حال راه اندازی یك سیستم موقعیت یابی جهانی مستقل هم هست كه با پرتاب ۵۴ ماهواره تا ماه می سالجاری به فضا تكمیل خواهد شد.

1398/12/20
18:01:15
5.0 / 5
3794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ParsiKav