ثبت نام ناسا برای متقاضیان فضانوردی شروع شد

ثبت نام ناسا برای متقاضیان فضانوردی شروع شد

به گزارش پارسی كاو ناسا برای نخستین بار بعد از چهار سال نام نویسی از متقاضیان برای فضانوردی را بار دیگر شروع كرد تا افرادی كه آرزو دارند به ماه و مریخ سفر كنند را ارزیابی و گزینش كند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اگر همیشه می خواستید یكی از فضانوردانی باشید كه به ماه بازمی گردند یا آرزو داشتید روزی بر روی مریخ پا بگذارید، حالا شانس دارید. البته فقط اگر شهروند آمریكا باشید!
ناسا مبادرت به پذیرش افراد برای متقاضیان فضانوردی كرده است كه بعضی از آنها بعد از گزینش و آموزش، بخشی از سفرهای آینده به ماه و مریخ خواهند بود.
علاقه مندان باید تا آخر ماه جاری میلادی(۳۱ مارس) درخواست خویش را ارسال كنند، باآنكه زمان درخواست در اینجا مبحث اصلی نیست، بلكه واجد شرایط بودن و گزینش شدن مهم می باشد.
ناسا می گوید متقاضیان باید شهروند آمریكا و دارای مدرك كارشناسی ارشد در یكی از رشته های STEM(علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) یا معادل آن، مثلا دو سال كار در سمت دكترا در رشته خود یا پزشك یا دانش آموخته مدرسه خلبانی با لیسانس STEM (تا ژوئن ۲۰۲۱ اتمام یابد) باشند.
متقاضیان همینطور به تجربه كاری در دنیای واقعی نیاز دارند كه شامل دو سال تجربه در یك شغل با مسئولیت بالا یا هزار ساعت پرواز بعنوان خلبان است.
ناگفته نماند كه برای انتخاب شدن بعنوان یك فضانورد در آینده، افرادی كه شرایط فوق را دارند، باید آزمایش ورزشی را با موفقیت پشت سر بگذارند تا مشخص شود كه بدن آنها توانایی استقامت در سفرهای فضایی طولانی را داراست.
اگر متقاضیان دارای همه شرایط باشند و موفق به گذراندن تمامی مراحل اولیه شوند، به یك فرصت بزرگ برای رسیدن به آرزوی خود دست خواهند یافت.
اگر تغییری در برنامه های دو دهه آینده ناسا به وجود نیاید، برنامه های این آژانس فضایی طی دو دهه آتی تحت سلطه سفرهای فضایی به ماه و مریخ خواهد بود و این ثبت نام، نخستین فراخوان برای پذیرش فضانوردان بعد از بیشتر از چهار سال است.
این فرصتی برای همه افراد واجد شرایط است كه بخشی از یك باشگاه بسیار كوچك باشند كه قدم از زمین بیرون می گذارند.
منبع:

1398/12/13
13:28:57
5.0 / 5
4073
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ParsiKav