استفاده شانگهای از كلان داده برای كنترل كرونا

استفاده شانگهای از كلان داده برای كنترل كرونا

به گزارش پارسی كاو همزمان با بازگشت تدریجی چین به شرایط عادی كاری، تمهیداتی گسترده و فناورانه به منظور شناسایی افراد مبتلا به كرونا در بعضی شهرها و همچون شانگهای به كار گرفته شده است.به گزارش پارسی كاو به نقل از سی جی تی ان، میلیون ها نفر در شهر شانگهای هر روز از كنار هم می گذرند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده می نمایند. بنابراین امكان انتقال ویروس كرونا وجود دارد. مقامات شهر شانگهای برای به حداقل رساندن امكان انتقال ویروس كرونا از بیگ دیتا یا كلان داده استفاده می نمایند.
افراد شاغل در شهر شانگهای موظف به گزارش مرتب دمای بدن، تاریخچه سفرهای درون شهری و برون شهری و دیگر اطلاعات مربوط به خود از راه اپلیكیشن های طراحی شده هستند و این اطلاعات به یك پلاتفورم نگهداری كلان داده منتقل شده و مقامات از داده های مورد اشاره برای مدیریت وضعیت بیماری كرونا بهره می گیرند.
به گفته شن یوكسین مدیر اداره داده ها در دفتر امنیت عمومی شهرداری شانگهای، این اطلاعات وضعیت تك تك افراد را در شهر شانگهای به خوبی نشان داده است و بنابراین بر همین مبنا می توان در مورد وضعیت بهداشتی و سلامت شهر تصمیم گرفت. در نهایت اگر حس گردد وضعیت سلامت در نواحی و نقاطی از شهر رو به وخامت گذاشته، می توان با قرنطینه آن نقاط یا بستن اماكن عمومی و مغازه ها از گسترش مشكلات جلوگیری كرد.
اداره مورد اشاره علاوه بر جمع آوری اطلاعات از راه تك تك شهروندان، داده هایی را از راه پلیس، مقامات بهداشتی و درمانی و دیگر نهادهای دولتی جمع آوری می كند و به افراد در معرض خطر آلودگی به سرعت اخطار می دهد. همینطور اگر محله ای بیش از اندازه آلوده تشخیص داده شود، برای ضدعفونی آن اقدام می شود.
همچنین به شركت ها و نهادهای دولتی و خصوصی اطلاع داده شده كه كاركنان آنها پیش از بازگشت به محل كار باید مورد بررسی و تأیید مقامات محلی شانگهای قرار بگیرند تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود. در بعضی موارد به دلیل آلودگی كاركنان برخی شركت ها تنها به تعداد اندكی از آنها اجازه حضور در محل كار داده شده است.
دولت چین اطمینان داده اطلاعات شخصی جمع آوری شده توسط مقامات این كشور تنها برای ارتقای وضعیت بهداشت و سلامت به كار می رود و بدون رضایت شهروندان به هیچ منظوری مورد استفاده قرار نمی گیرد.

1398/12/11
20:56:21
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: اپلیكیشن , امنیت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ParsiKav