قایق تفریحی 81 متری كه با فناوری فضایی ساخته شد

قایق تفریحی 81 متری كه با فناوری فضایی ساخته شد

به گزارش پارسی كاو یك قایق تفریحی (Superyacht) طراحی شده با مهندسی فضایی نخستین نمایش از چگونگی تبدیل اكتشافات فضایی به صنایع دیگر است.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یك شركت كشتی سازی هلندی معروف به "Royal Huisman" از یك فرایند مهندسی توسعه یافته توسط آژانس فضایی اروپا(ESA) برای مأموریت های فضایی در طراحی قایق تفریحی لوكس معروف به "Sea Eagle II" به معنای "عقاب دریا" بهره برده است كه پیشبینی می شود بعد از تحویل به سفارش دهنده آن در ماه های آتی، بزرگترین قایق بادبانی دریایی آلومینیومی در جهان باشد.

این قایق مدرن و منحصر به فرد، ۸۱ متر طول دارد و اخیرا از كارخانه كشتی سازی در ولنهوف به كارخانه كشتی سازی شركت در آمستردام منتقل شده است تا دكل كامپوزیتی آن نصب شود و برای آزمایشات دریایی و آموزش خدمه آماده شود.

این قایق در طراحی خود از طراحی های مأموریت های فضایی و طراحی اولیه و ارزیابی مأموریت ها و سیستم های فضایی آینده در مركز طراحی "CDF" متعلق به مركز فنی آژانس فضایی اروپا در نوردویك هلند بهره برده است.

"ماسیمو باندچی"، بنیانگذارCDF اظهار داشت: ماهواره ها و قایق های تفریحی لوكس هر دو دستگاه های پیچیده ای هستند و "مهندسی همزمان" (concurrent engineering) در طراحی هر سیستم پیچیده باصرفه و مفید است. ایده اصلی ساده است؛ همه متخصصان و ابزارهای طراحی لازم را در یك اتاق واحد جمع كنید تا بعنوان تیم در یك مدل نرم افزاری مشترك كه بلافاصله با ایجاد تغییرات به روز می شوند، همكاری كنند و طراحی ها را به شكل مؤثرتر و قابل اعتمادتر امكان سنجی و ارزیابی كنند.

به قول وی، تمركز اصلی CDF پاسخگویی به نیازهای مهندسی آژانس فضایی اروپا است، اما در كنار آن علاقه زیادی به كار و استفاده از تخصص خود در سایر صنایع وجود دارد.

وی ادامه داد: عملكرد مهندسی همزمان از نظر زمان، هزینه و كارآیی پیشرفت داشته است. بیشتر از ۵۰ مركز مهندسی متقارن الان در اروپا فعالیت می نمایند كه بیشتر آنها در بخش فضایی مشغول هستند، اما حدودا ۱۰ مورد از آنها از طراحی های منحصر به فرد خود برای مراكز غیر فضایی استفاده می نمایند.
1398/12/10
16:39:45
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: آموزش , شركت , فناوری , لوكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav