سیزدهمین پرتاب فضاپیمای سیگنوس به تعویق افتاد

سیزدهمین پرتاب فضاپیمای سیگنوس به تعویق افتاد

پارسی كاو: شركت نورثروپ گرومن اعلام نمود سیزدهمین پرتاب فضاپیمای سیگنوس این شركت به سبب مشكل سنسور سكوی پرتاب 0A ˮپایگاه فضایی منطقه ای ایالت های میانه ساحل اقیانوس اطلسˮ به تعویق افتاده است.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، بنابر گزارش ها لحظاتی قبل از پرتاب این فضاپیما، عملیات پرتاب به سبب عملكرد غیر معمول یك سنسور پشتیبانی در زمین لغو شد.
شركت هوافضا و صنایع دفاعی آمریكایی "نورثروپ گرومن"(Northrop Grumman) قرار بود عصر روز گذشته به وقت محلی سیزدهمین پرتاب فضاپیمای "سیگنوس"(Cygnus) موسوم به " NG-۱۳" را انجام دهد.
این شركت قصد داشت روز گذشته برای سیزدهمین بار این فضاپیمای بدون سرنشین خودرا ساعت ۵: ۳۹ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲: ۰۹ بامدادان دوشنبه به وقت تهران) توسط موشك "آنتارس"(Antares) از سكوی ۰A "پایگاه فضایی منطقه ای ایالت های میانه ساحل اقیانوس اطلس" در مركز پرواز والوپ(Wallops Flight Facility) ناسا به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب كند.
فضاپیمای "سیگنوس"(Cygnus)، یك فضاپیمای پشتیبانی بدون سرنشین یكبار مصرف آمریكایی است كه توسط نهاد علوم دفاعی "اوربیتال ساینسز كورپوریشن" ساخته شده و الان توسط شركت نورثروپ گرومن بعنوان قسمتی از برنامه خدماتی توسعه حمل و نقل بین المللی سامانه های تجاری ترابری مداری(COTS) ساخته و به راه افتاده است.
فضاپیما سیگنوس دارای بیشتر از ۷۵۰۰ پوند(۳۴۰۱ كیلوگرم) تجهیزات و وسایل بود. مقامات ناسا اعلام نموده بودند(۳، ۴۰۱ كیلوگرم) لوازم، آزمایشات علمی و وسایل نقلیه دیگر برای خدمه سه نفره ماموریت "اكسپدیشن ۶۲" ایستگاه فضایی ارسال خواهد شد. این فضاپیما همین طور قصد داشت تعدادی میوه تازه، آب نبات و پنیرهایی چون پنیر چدار و مانچگو نیز برای فضانوردان ارسال نماید.
حالا این شركت پرتاب فضاپیمای خودرا به سبب نقص در عملكرد یك سنسور به تعویق انداخته است و بنابر گفته ها احیانا این پرتاب ۱۳ فوریه(۲۴ بهمن) ساعت ۴: ۰۵ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۲: ۳۵ بامدادان پنج شنبه به وقت تهران) صورت خواهد گرفت.
این شركت اظهار نمود ما می توانستیم این پرتاب را در ایام دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه نیز انجام دهیم اما شرایط جوی نامساعد بود و بدین سبب پرتاب را به ۱۳ فوریه موكول كردیم.
منبع:

1398/11/21
13:54:37
5.0 / 5
4705
تگهای خبر: تجهیزات , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ParsiKav