با همكاری پژوهشگر ایرانی صورت گرفت

توسعه حلقه هوشمند برای ردیابی انگشت كاربران

توسعه حلقه هوشمند برای ردیابی انگشت كاربران

به گزارش پارسی كاو پژوهشگران ˮدانشگاه واشنگتنˮ با همكاری ˮفرشید سالمی پاریزیˮ پژوهشگر ایرانی در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یك حلقه هوشمند شده اند كه به صورت مغناطیسی انگشت كاربر را ردیابی می كند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، باآنكه هم اكنون نمونه های اولیه رابط های پیچیده ای توسعه داده شده اند كه هر پنج انگشت را روی دست كاربر و كامپیوتر ردیابی می كند اما اگر بخواهیم واقع بین باشیم تنها انگشت اشاره است كه در این مورد مهم می باشد و بنابراین پژوهشگران آمریكایی سیستم آزمایشی كه همانند حلقه است و "اورا رینگ"(AuraRing) نام دارد، طراحی نموده اند.
حلقه هوشمند "اورا رینگ" از دو بخش تشكیل شده است. یك بخش آن یك حلقه هوشمند است كه كاربر آنرا درون انگشت اشاره خود می كند و دیگری هم یك مچ بند الكترونیكی است كه كاربر می بایست آنرا به دور مچ همان دست كه حلقه را درون انگشت خود كرده ببندند.


بدنه این حلقه با چاپ سه بعدی ساخته شده است و در اطراف آن با سیم مسی پیچیده شده است. یك جریان كه از راه آن سیم عبور می كند، یك میدان مغناطیسی نوسان كننده كه توسط سه سنسور درون سیم پیچیده و درون مچ بند تعبیه شده، بوجود می آورد. با حركت انگشت، ولتاژ بوجود آمده در هر یك از آن سیم ها تغییر می كند.
بنابراین، با مقایسه مداوم ولتاژ در سه سنسور، سیستم می تواند موقعیت حلقه را نسبت به مچ بند بسنجد. علاوه بر این، این سیستم قادر به تشخیص تمام حركات انگشت مذكور شامل ضربه زدن، تكان ناگهانی و گرفتن است. نمونه اولیه دارای وضوح سنسور یك دهم میلی متر است و به صورت معمول تا ۴.۴ میلی متر دقیق است.


فرشید سالمی پاریزی دانشجوی مقطع دكترا و یكی از نویسندگان این مطالعه اظهار داشت: برای داشتن ردیابی مداوم در حلقه های هوشمند دیگر، باید داده ها را با استفاده از ارتباط بی سیم جریان دهید. این بخش از انرژی زیادی استفاده می نماید، بنابراین خیلی از حلقه های هوشمند فقط حركات را تشخیص می دهند و آن دستورات خاص را ارسال می كنند. اما حلقه اورا رینگ تنها ۲.۳ میلی وات انرژی مصرف می كند كه یك میدان مغناطیسی نوسانی را بوجود می آورد كه مچ بند می تواند دائماً آنرا حس كند. هم اكنون، این سیستم با موفقیت در كارهایی مانند نوشتن پیام های ساده و انتخاب اشیاء در محیط های واقعیت مجازی مورد استفاده قرار گرفته است.
این فناوری امكان دارد در برنامه هایی مانند كنترل تلفن های هوشمند بی سیم، انتقال حركت به آواتارهای بازی های ویدئویی یا حتی ارزیابی لرزش های دست در افراد مبتلا به پاركینسون مورد استفاده قرار گیرد.
یافته های این مطالعه در مجله "Proceedings of ACM" منتشر گردید.
1398/11/16
13:32:44
5.0 / 5
4744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ParsiKav