در یك نمایشگاه هنری؛

خطرات فناوری تشخیص چهره در چین به معرض نمایش گذاشته شد

خطرات فناوری تشخیص چهره در چین به معرض نمایش گذاشته شد

پارسی كاو: در ایام اخیر یك نمایشگاه هنری در چین برگزار شده كه در آن به شیوه های مختلف در مورد خطرات استفاده گسترده از فناوری تشخیص چهره به مردم آگهی داده می شود.به گزارش پارسی كاو به نقل از آسین ایج، فناوری تشخیص چهره توسط خیلی از دولت ها و شركت های فناوری در جهان برای شناسایی مردم و نیز كنترل و نظارت بر آنها مورد استفاده قرار می گیرد، اما عموم مردم اطلاعات زیادی دراین زمینه ندارند.
نمایشگاه مورد اشاره در شهر شنزن چین برگزار شده و بیشتر از ۶۰ اثر هنری و فنی در آن از هنرمندان چینی و خارجی به نمایش درآمده كه همه آنها در مورد ناممكن بودن ناشناس باقی ماندن در عصر استفاده از فناوری تشخیص چهره به مردم آگهی می دهند.
این نمایشگاه كه چشمان شهر نام دارد، حاوی عكسهایی است كه نشان میدهد چگونه شهروندان عادی كه در حال رفت و آمد در نقاط مختلف هستند، با استفاده از دوربین های تشخیص هویت شناسایی شده و نام و نام خانوادگی و دیگر جزئیات مربوط به آنها برملا می شود.
بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی كه از تبعات خطرناك همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می گویند از اینكه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر دراین زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. این افراد فناوری مذكور را یك چالش جهانی توصیف كرده اند و معتقدند كه بهترین راه مقابله با چالش های ناشی از آن بحث آزادانه دراین زمینه در محیط های عمومی است.
در این نمایشگاه تجهیزات فنی شناسایی چهره هم نصب شده كه به افراد امكان می دهد كاركرد عملی آنرا از نزدیك مشاهده كرده و درك كنند چنین ابزاری موجب افشای هویت هر فردی می شوند. برخی نمایشگرهای نصب شده در این نمایشگاه هم به افراد نشان می دهند كه دوربین های تشخیص چهره لحظه به لحظه آنها را تعقیب می كنند و فرد دیگر نمی تواند رفت و آمدهای روزانه خودرا مخفی نگه دارد.


منبع:

1398/10/08
20:14:57
5.0 / 5
4589
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ParsiKav