اینتل یك شركت تراشه ساز هوش مصنوعی خرید

اینتل یك شركت تراشه ساز هوش مصنوعی خرید

به گزارش پارسی كاو شركت ˮاینتلˮ غول تراشه سازی مشهور دنیا اخیرا یك شركت تراشه ساز هوش مصنوعی معروف به ˮهاباناˮ را به ارزش دو میلیارد دلار خریداری نموده است.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، اینتل امروز اطلاعیه ای صادر و اعلام نمود كه شركت اسرائیلی سازنده تراشه های هوش مصنوعی معروف به "هابانا لبز"(Habana Labs) را در اختیار گرفته است. این معامله كه حدود دو میلیارد دلار ارزش دارد، جدیدترین مورد از سرمایه گذاری های سنگین اینتل در هوش مصنوعی است كه نام هایی مانند "Nervana Systems" و "Movidius" را شامل می شود.
شركت "هابانا" در ماه ژوئیه از پردازنده آموزش هوش مصنوعی خود به نام "گائودی"(Gaudi) رونمایی نمود و وعده داد كه قادر به چهار برابر كردن قدرت سیستم های مبتنی بر GPU یا پردازنده گرافیكی است.
مدتی بود كه شایعه شده بود این شركت در لیست اهداف اینتل قرار دارد، چون كه به نظر می آید اینتل می خواهد در بازار هوش مصنوعی یكه تاز باشد.
اینتل می خواهد تا سال ۲۰۲۴ حدود ۲۴ میلیارد دلار روی حوزه هوش مصنوعی سرمایه گذاری داشته باشد.
این شركت تنها در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۳.۵ میلیارد دلار درآمد حاصل از هوش مصنوعی داشته است كه افزایش ۲۰ درصدی را نسبت به سال قبل نشان داده است.
"ناوین شنوی" معاون اجرایی اینتل اظهار داشت: خریداری "هابانا" استراتژی هوش مصنوعی ما را كه فراهم آوردن راهكارهای متناسب با هرگونه نیاز مشتریان است، پیشرفت می دهد. "هابانا" به صورت خاص با خانواده پردازنده های آموزش هوش مصنوعی با كارایی بالا، مراكز داده ما را پشتیبانی خواهد نمود و یك محیط برنامه نویسی مبتنی بر استاندارد برای پرداختن به كارهای در حال توسعه هوش مصنوعی عرضه می دهد.
هم اكنون اینتل انتظار دارد كه "هابانا" بعنوان یك واحد تجاری مستقل و با مدیریت فعلی خود فعالیت كند. مقر این شركت هم همچنان در اسرائیل مستقر خواهد بود و "آویگدور ویلنز" مدیرعامل "هابانا" به مدیریت شركت خود ادامه خواهد داد.1398/09/26
18:45:14
5.0 / 5
5167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav