بنیانگذاران گوگل كناره گیری می كنند

بنیانگذاران گوگل كناره گیری می كنند

به گزارش پارسی كاو بنیانگذاران ˮگوگلˮ قصد دارند علاوه بر مدیریت گوگل، كنترل كامل ˮآلفابتˮ را هم به ˮساندار پیچایˮ واگذار كنند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت آلفابت اعلام نمود كه "لری پیج"(Larry Page) و "سرگئی برین"( Sergey Brin) در نظر دارند به ترتیب از مدیرعاملی و ریاست هیئت مدیره آلفابت كناره گیری كنند.
مقرر است "ساندار پیچای"(Sundar Pichai)، عهده دار مدیریت هر دو این شركت ها شود.
البته "لری پیج" و "سرگئی برین" همچنان بعنوان بنیانگذار، اعضای هیات مدیره و سهام داران گوگل با این شركت در ارتباط خواهند بود.
ولی این برای نخستین بار است كه این دو از نقش رهبری گوگل چشم پوشی می كنند.
هر دو آنها این زمان را طبیعی اعلام نموده اند و گفته اند كه هم اكنون آلفابت و گوگل به دو مدیر عامل و یك رئیس نیاز ندارد و انتخاب پیچای برای این مسئولیت را منطقی دانستند.
آلفابت همچنان به جست وجو، سرویس ابری، سیستم عامل اندروید و كروم متكی خواهد بود و در عین حال تلاشهای بیشتری در مورد سرویس"ویمو"( Waymo) و "لون"(Loon) خواهد داشت.
این در شرایطی است كه گفته می شود این دگردیسی مدیریتی در زمان بدی اتفاق می افتد. چونكه كارمندان گوگل كافرمای خویش را به بی توجه به نگرانی های كارمندان و سركوب سازمان كارمندان متهم كردند. همینطور اعتراضات دیگر در ارتباط با تبلیغ های سیاسی همچنان ادامه دارد. حال كه پیچای قدرت بیشتری گرفته، مشكلات سنگین تری را به یدك می كشد.1398/09/13
15:48:16
5.0 / 5
5273
تگهای خبر: سیستم عامل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav