هایپرلوپ رقیب جدی پیدا كرد

قطار شناور روی هوا با سرعت 800 كیلومتر در ساعت بعلاوه تصاویر

قطار شناور روی هوا با سرعت 800 كیلومتر در ساعت بعلاوه تصاویر

به گزارش پارسی كاو به تازگی شركتی به نام ˮمِنی وانˮ(Manyone) از طراحی مفهومی یك قطاری رونمایی كرده است كه اگر این پروژه با موفقیت به پایان رسد می توانیم شاهد انقلابی بزرگ در صنعت حمل و نقل زمینی باشیم.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، قطار جدیدی كه به تازگی شركت "مِنی وان" از آن صحبت كرده است، "ایرواسلایدر"(AeroSlider) نام دارد و طراحی آن بگونه ای است كه شاید تنها نمونه آنرا در كتاب های علمی تخیلی دیده باشید.
یكی از نكاتی كه این قطار را از سایر قطارها مجزا می كند این است كه قطار مذكور به جای عبور از روی ریل از داخل یك سری حلقه عبور می كند كه این مورد سبب سرعت حركت قطار هم می شود. بنابر گفته شركت "منی وان" این سیستم مسافربری زمینی پرجمعیت ترین شهرها در قاره اروپا، آفریقا و آسیا را به هم متصل می كند.


این قطار به شكلی در هوا شناور است و بنابراین هیچ صدایی مسافران داخل این قطار را اذیت نمی كند چون كه این قطار به جای عبور از ریل و ایجاد یك صدای نامطلوب از داخل یك سری حلقه های مغناطیسی كه ارتفاع آنها ۱۸ متر است عبور می كند. قطار مذكور می تواند با سرعت بیشتر از ۸۰۴ كیلومتر در ساعت(۵۰۰ مایل در ساعت) از این حلقه ها عبور كند. امكان دارد این را ندانید، اما این سرعت، میانگین سرعت حركت هواپیما است و این بدان مفهوم است كه این قطار می تواند همانند هواپیما مسافرها را سریع به مقصد برساند.


به نظر می رسد قطار ایرواسلایدر برای سفرهای طولانی ایده آل باشد. این قطار مجهز به زمین دو، محوطه باز، رستوران، بار، سالن های بدنسازی و اتاق های چند منظوره است كه حتی برخی می توانند در هنگام سفر در آن جلسه برقرار كنند. طول قطار ایرواسلایدر ۲۵۰ متر و عرض آن ۱۲ متر است.
اگر این قطار به همان شكل كه آنرا طراحی نموده اند توسعه داده شود می تواند رقیب سرسختی برای قطار هایپرلوپ ایلان ماسك شود. هایپرلوپ "ایلان ماسك" برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ ارائه شد. در این نوع حمل و نقل كپسول هایی در داخل لوله هایی كه در آن شرایط خلأ حكمفرماست قرار می گیرند تا اصطكاكی در كار نباشد. هایپرلوپ با استفاده از فشار هوایی كه از عقب وسیله وارد و از خروجی های پائین آن به بیرون رانده می شود حركت می كند.1398/09/10
20:55:18
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ParsiKav